• Telefon 0 212 245 80 38
  • Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No: 12/3 Beyoğlu/İST.
  • BİZE ULAŞIN

MELİH AKBIYIK

Geçmiş Sergi

ERTELENMİŞ RESİMLER

MELİH AKBIYIK’IN

’ERTELENMİŞ RESİMLER’’ İ

GALATEA ART GALERİ‘DE

GALATEA ART GALERİ 10 ŞUBAT - 28 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA MELİH AKBIYIK 'IN '' ERTELENMİŞ RESİMLER''İSİMLİ RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR.

Melih Akbıyık üniversite döneminde merak saldığı ve hayranlık duyduğu Antik sanat,İkonografi ve mimari sayesinde gezi rehberliği yapmaya başlamış,uzunca bir süre,bu yüzden resim çalışmaları çok ağır ilerlemiştir.Bu sanatçı için bir rahatsızlık değil aksine dostluklarını ve konularını biriktirdiği bir argüman haline gelmiş, çalışmalarına hız ve süreklilik kazandırmıştır.

Hayatından çıkan konular ,durumlar,simalar,diğer hayatlar bariz soyutlamalar ile resmine yansımaya başlamış ve asılda bir buhran durumunda çıkan bu eserler sanatçıyı ürkütmüştür.

Son dönemlerinde herşeyden evvel şiirsel konulara yönelmeye başlamış ve artık kendine hakim olmayı bir duruş olarak seçmiştir.

Melih Akbıyık'ın ''Ertelenmiş Resimler''i 10 Şubat - 28 Şubat 2015 tarihleri arasında Galatea Art Galeri de sergilenecektir.

MELİH AKBIYIK HAKKINDA:

1973 Bulgaristan'ın Razgrad sancağı Ostrovo doğumlu olan sanatçı resimle ,babasının da resim çizmesi sayesinde,küçük yaşlarda tanışmıştır.Razgrad'ta ki okulunun resim bölümüne babasının sayesinde girmiş ve Vasil Kolarov lisesi resim sınıfında iki yıl geçirmiştir.

1989 yılında Ailesi ile Türkiye'ye göç eden sanatçı İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 'ni kazanmıştır.

Tülay Çellek,Saliha Kahraman,Ekrem Kahraman,Selma Ayasbeyoğlu,Oya Tasel ve Gülercan Hacıoğlundan aldığı resim eğitimleri ile 1993 yılında liseden mezun olmuştur.

Aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünü kazanmış,1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümüne geçiş yapmıştır.

Üniversite yıllarında resimle birlikte Antik Sanat,İkonografi ve mimarlığa merak salan sanatçı gezi rehberliği yapmaya başlamıştır.Halen resim çalışmalarının yanında gezi rehberliğini de sürdürmektedir.