• Telefon 0 212 245 80 38
  • Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No: 12/3 Beyoğlu/İST.
  • BİZE ULAŞIN

ERCAN ARSLAN

ERCAN ARSLAN

1969'da doğdu.1980'den beri Berlin’de yaşıyor. 1992-94 yıllarında Londra’da resim okudu. Uzun yıllar çeşitli almanca edebiyat ve sanat dergileri çıkarttı. 1984 yılından bu yana Frankfurt-Oder, Londra, Berlin, Utrecht, İstanbul gibi birçok şehirde 70’in üzerinde sayısız sergi açtı. Resim çalışmalarının yanı sıra 1994’den beri yoğun bir şekilde taş heykel çalışmakta.

Ercan Arslan için resim bir ihtiyaçtır. Yaşamın karmaşıklığını anlayabilmesi için bir araçtır. Yaşam o kadar karışıktır ki, onu anlamak için herkes kendince bir dil geliştirmiştir. Kimi koşar, kimi yazar, kimi türkü söyler. Arslan’ın kendisini ifade biçimi ise, görseldir. Resim yapmak onun dış dünyayla olan ilişkisinin bir ifadesidir. Resim yapmak, nefes alıp vermek kadar önemlidir.

Ercan Arslan için ürettiği bütün çalışmaları bir bütündür. Çalışmalarında çok farklı malzemeler kullanan Arslan’ın amacı farklı malzemelerle kendini, dolayısıyla dış dünyayı nasıl algıladığını anlatmaktır. Arslan’ın tek kaygısı üretmektir, kendini anlatmaktır.